Kolejny dzień protestów w Trójmieście. Rozpoczyna się na Placu Solidarności w Gdańsku o godz. 11.00. Protesty od około południa zaplanowane są też na ulicach Gdyni na Skwerze Kościuszki.

Protestujący organizują pochód ulicami miast oraz będą zostawiać znicze pod kościołami w Trójmieście. Również strajk ogłosiła branża gastronomiczna i fitness. Oba protesty zamierzają połączyć siły.

O godzinie 12 w niedzielę 25.10. pochód w Gdańsku dotarł pod fontannę Neptuna. Tłum powiększał się i połączył siły z protestującymi z ,,Gastro Strajk” – branży, która została silnie dotknięta przez obostrzenia.

Epidemia uzasadnia obostrzenia, ale nie uzasadniania wprowadzania ich na oślep i bez logicznych podstaw. Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań, które uratują nasze firmy przed upadłością: zwolnienia z opłacania składek ZUS, zwolnienia z opłacania podatku dochodowego od wynagrodzeń, obniżenia stawki podatku VAT na wszystkie świadczone przez nas usługi z 23 i 8 na 5%, subwencji, które pozwolą nam na regulowanie naszych zobowiązań, w tym przede wszystkim: na wypłaty wynagrodzeń, opłacanie czynszów i rachunków związanych z utrzymaniem naszych obiektów, spłatę rat kredytów i leasingów - postulują przedstawiciele branży gastronomicznej.

Może cię zainteresować: Czerwona strefa. Pustki w krakowskich kościołach

W tym tygodniu także: Jak będzie przebiegać tegoroczne Wszystkich Świętych? Czy Zaduszki będą dniem wolnym od pracy? Polacy szykują się na 1 listopada w czerwonej strefie