Znany trójmiejski aktor i reżyser Ryszard Ronczewski odszedł 17.10.2020r. W ostatnim czasie pracował nad zdjęciami do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Otrzymanie pozytywnego wyniku testu na COVID-19 już oznaczało trudności, ze względu na wiek i chorobę płuc Ronczewskiego.

Ryszard Ronczewski urodził się pod Wilnem, a okres szkolny i okupacji do 1943 r. spędził we Lwowie. Jego rodzina po wojnie przeniosła się do domu nad Zatoką Gdańską, następnie przenieśli się do Sopotu.

Od lat 60. Ryszard Ronczewski uznawany był za ważną postać życia kulturalnego w Trójmieście. Ukończył studia aktorskie w Łodzi i stał się aktorem Teatru Wybrzeże, a także kierownikiem Estrady Sopockiej i Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, również aktorem i reżyserem Teatru Muzycznego w Gdyni.

Mimo podeszłego wieku, Ronczewski był aktywny w towarzystwie kulturalnym i na wydarzeniach czy jako widza spotkań z ludźmi kultury, najczęściej wraz z żoną Jolantą.

Wspierał także Areopag Etyczny przy Puckim Hospicjum Kaczkowskiego, gdzie wcielał się m.in. w role pacjentów, dzięki czemu lekarze i studenci mogli ćwiczyć rozmowy z pacjentami.

Może cię zainteresować: Nowości u Izy i Adama Małyszów! Do ich domu zawitała niesamowita rzecz, żona byłego skoczka pochwaliła się zdjęciami w Internecie

W tym tygodniu także: Bohaterka „Ślubu od pierwszego wejrzenia” w samym centrum groźnej sytuacji. Samochód miał bliskie spotkanie z autobusem, mogło się skończyć fatalnie