Minęły trzy tygodnie od powrotu uczniów do szkół. Pomimo przygotowań i rygoru sanitarnego, koronawirus jest coraz większym zmartwieniem dla dyrektorów placówek, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na poniedziałek 21 września, w województwie pomorskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 82 uczniów i 45 nauczycieli.

Dodatkowo wszystkie osoby, które kontaktowały się z zakażonymi zostały skierowane na kwarantannę. Łącznie nadzorem objęto 2398 uczniów oraz 328 nauczycieli.

Sypią się wnioski o zmianę trybu nauczania

WSSE w Gdańsku podało też, że wpłynęło już 133 wniosków od dyrektorów dotyczących zmiany trybu nauczania na hybrydowy lub zdalny.

fot. pixabay

Na razie pozytywnie zaopiniowano 61, z czego najwięcej w Gdyni (12) i Gdańsku (11). Reszta to placówki z powiatu kartuskiego (9), bytowskiego (8), wejherowskiego (8), kościerskim (6), słupskim (2), chojnickim (2), kwidzyńskim (1), puckim (1), tczewskim (1).

To też może cię zainteresować: Pomorskie: przekroczyliśmy 80 tysięcy zakażeń. Pomorze znalazło się też dzisiaj na trzecim miejscu pod względem dobowego przyrostu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: szpital zakaźny wstrzymał przyjęcia. Interweniował wojewoda pomorski. Co ostatecznie ustalono

O tym się mówi: Gdańsk: urzędnicy zachęcają do składania wniosków. Zostało już tylko kilka dni na załatwienie bezpłatnych przejazdów