To nie pierwszy raz, gdy lekarze z Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku sygnalizują problem odnośnie braków kadrowych i wolnych miejsc.

Wczoraj z tego powodu, na kilka godzin wstrzymano przyjęcia dorosłych pacjentów.

Reakcja władz

W sprawę szpitala bardzo szybko zaangażowały się władze. Po południu odbyło się pilne spotkanie z udziałem m.in. wojewody Dariusza Drelicha, wicemarszałek Agnieszki Kapała-Sokalska, dyrektor pomorskiego NFZ i pomorskiego lekarza wojewódzkiego dr Jerzego Karpińskiego.

Ostatecznie ustalono, że zostaną podjęte zdecydowane działania umożliwiające obsadę rotacyjną w PCChZiG i zabezpieczenie placówki.

Szpital ponownie zaczął przyjmować pacjentów po godzinie 17:00.

„Dzisiaj w godz. 10.00-17.00 Izba Przyjęć Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku nie przyjmowała dorosłych pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem SARS-CoV-2. Przyczyną były problemy kadrowe. Obecnie zarówno Izba, jak i oddziały szpitala pracują normalnie. Na oddziałach przebywa 70 dorosłych pacjentów oraz 7 dzieci.” – podały władze placówki.

Poważne problemy kadrowe

Z powodu pandemii koronawirusa, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku już od kilku tygodni zgłasza problemy kadrowe.

fot. gdansk.pl

Brakuje pielęgniarek i lekarzy, zwłaszcza specjalistów od chorób zakaźnych, anestezjologów i neurologów.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: szykują się kolejne remonty basenów. Za dwa lata już wszystkie mają być zmodernizowane oraz dostępne dla uczniów i mieszkańców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: straż miejska zapowiedziała wzmożone kontrole. Już posypało się kilkadziesiąt mandatów. Co sprawdzają

O tym się mówi: Gdańsk: urzędnicy informują o tymczasowej zmianie organizacji ruchu. Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia