Policja podała statystyki drogowe na okres od stycznia do sierpnia 2020 roku. Z powodu wiosennego lockdownu było mniej zdarzeń drogowych, ale w dalszym ciągu ich liczba jest dosyć wysoka.

W sumie w Gdańsku było przez pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku 253 wypadków, w których zostało rannych 285 osób, a zabitych 7. Dla porównania, w roku ubiegłym w tym samym okresie czasu było ich 313.

Policjanci interweniowali też przy 4341 kolizjach.

Niebezpieczne drogi w Gdańsku

Najwięcej wypadków, bo po 16, było na al. Grunwaldzkiej (19 rannych) i ul. Kartuskiej (17 rannych). Niebezpiecznie było też na ul. Kazimierza Jagiellończyka (Obwodnica S-6), al. Żołnierzy Wyklętych, al. Hallera oraz al. Rzeczypospolitej.

fot. pixabay

Jeśli chodzi o kolizje, to najwięcej ich było na al. Grunwaldzkiej – 360. Kierowcy mieli też problemy na ul. Kazimiera Jagiellończyka (270), ul. Kartuskiej (158), ul. Słowackiego (149), a także al. Armii Krajowej (129).

Najczęściej przyczyną tych zdarzeń była zbyt duża prędkość, która odpowiada za 49 wypadków i 1047 kolizji w okresie od stycznia do sierpnia, a także wymuszenie pierwszeństwa co doprowadziło do 83 wypadków i 628 kolizji.

To też może cię zainteresować: Pomorskie: znaleziono butelkę z listem, a w niej ciekawą wiadomość. Czy udało się odczytać zagadkę z przeszłości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: miasto nadało tytuły Honorowych Obywateli Miasta Gdańska. Uhonorowane zostało zasłużone małżeństwo aktorów

O tym się mówi: Gdańsk: gigantyczny sowiecki ładunek został znaleziony na Westerplatte. Na miejscu pojawili się saperzy