W poniedziałek 14 września odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska, na której władze wręczyły tytuły Honorowych Obywateli Miasta Gdańska małżeństwu – Halinie i Jerzemu Kiszkis.

fot. gdansk.pl

Oboje są aktorami silnie związanymi z życiem i losami Gdańska, a także są chwaleni jako wzór zaangażowania obywatelskiego przez polityków Koalicji Obywatelskiej.

„Dziękuję za Wasz wkład w życie kulturalne miasta, gdy komunistyczna władza robiła wszystko, aby obywatele nie oddychali powietrzem wolności Mickiewicza, Wyspiańskiego i Herberta. Dziękuję za Wasze niesłabnące zaangażowaniu na rzecz dobra naszej Ojczyzny, tak samo cenne kiedyś, gdy przyszło Wam zapłacić internowaniem, jak i teraz, gdy w jesieni życia nadal stajecie po stronie Konstytucji i wolnych sądów. Dziękuję za czytelność Waszych postaw i bezkompromisowość, gdy idzie o wartości” – powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Nagranie uroczystości można zobaczyć poniżej:

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Urząd Morski wyznaczył strefę bezpieczeństwa, w tym zakaz kąpieli i połowów. Grupa nurków będzie zajmować się neutralizacją min

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: sanepid sprawdził jakość wody w gdańskich kąpieliskach. Czy awaria w „Czajce” ma wpływ na jej jakość

O tym się mówi: Gdańsk: po długiej chorobie odszedł Wojciech Rybowski. Był sportowcem, ekonomistą i założycielem GFKM