Do zdarzenia doszło na początku sierpniu, ale dopiero teraz zdecydowano się na jego nagłośnienie. Sprawę dalej wyjaśnia GAiT.

Co się wydarzyło?

Podczas ostatniego kursu linii 112 spod Bramy Wyżynnej w kierunku Przegaliny, do autobusu wsiadł chłopak z rowerem.

„Jeszcze na tym samym przestanku kierowca praktycznie „wyskoczył” ze swojej kabiny oznajmiając, aby ten natychmiast opuścił pojazd, ponieważ nie zabezpieczył roweru. Nie poinformował go wcześniej co tak naprawdę powinien zrobić i w jaki sposób zrobili to inni pasażerowie. Chłopak grzecznie zapiął rower w pasy i usiadł na wolnym miejscu” – można przeczytać w relacji wysłanej do portalu gdansk.naszemiasto.pl

Po przejechaniu kilku przystanków kierowcy w niekulturalny sposób nakazał chłopakowi opuścić autobus ponieważ nie pilnował swojego roweru. Pomimo interwencji innych pasażerów i wskazania, że rower nie przeszkadza, a z regulaminem nie można się zapoznać bo jest zaklejony, chłopak musiał wysiąść.

Ten incydent jest jednym z wielu jeśli chodzi o scysje pasażerów z kierowcami. Korzystający z komunikacji miejskiej zwracają uwagę, że niejednokrotnie wystarczyłaby drobna pomoc czy odrobina empatii ze strony kierowców by pomóc rozwiązać tego typu sytuacje bez niepotrzebnych kłótni.

fot. portalsamorzadowy.pl

Prawo kierowcy

Przedstawiciele Gdańskich Autobusów i Tramwajów przekonują z kolei, że kierowca zachował się zgonie z zasadami.

„Kierowca poinformował pasażera o konieczności zabezpieczenia roweru oraz o konieczności nadzoru jednośladu podczas jazdy. Dał mężczyźnie czas na spokojne prawidłowe zabezpieczenie roweru” – tłumaczy rzeczniczka spółki przewozowej.

Nowy regulamin obowiązuje od 1 kwietnia br. Zgodnie z nim, pasażer musi zabezpieczyć rower w odpowiedni sposób i nadzorować go podczas jazdy.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: można dostać nawet 20 tysięcy. Trzeba się śpieszyć ze składaniem wniosków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Pomorskie: kolejne szkoły przechodzą na tryb zdalnego i hybrydowego nauczania. Czy będzie ich więcej

O tym się mówi: Pomorskie: impreza urodzinowa powodem zakażenia wśród uczniów w Trójmieście? Aż 120 osób z dwóch szkół trafiło na kwarantannę