Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku potwierdziła informację o 26 nowych zakażeniach na Pomorzu w ciągu ostatniej doby.

Najwięcej przypadków jest ponownie w Gdańsku, bo aż 10 z nich. Reszta osób pochodzi z powiatu wejherowskiego (8), Gdyni (3), powiatu chojnickiego (1), kartuskiego (1), puckiego (1), bytowskiego (1) oraz ze Słupska (1).

„Łącznie 10 osób było objętych wcześniej kwarantanną, a jedna osoba z Gdańska związana jest z ogniskiem zakażeń, którym jest obiad rodzinny” – napisał w mediach społecznościowych Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak.

Aktualne statystyki

Łącznie od marca na Pomorzu zakaziło się już 2838 osób, z czego wyzdrowiało 1463, a zmarło 49.

fot. pixabay

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 400 nowych przypadkach w kraju co daje już 71526. Dotychczas w Polsce z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zmarło 2136 osób.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: PKP uruchomiło nowa usługę przy remontowanym dworcu Gdańsk Główny. Mieszkańcy Trójmiasta będą mogli skorzystać z samochodów elektrycznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Pomorskie: koronawirus pojawił się w szkołach. Kilka placówek otrzymało pozwolenie na zdalne lub hybrydowe nauczanie

O tym się mówi: Pomorskie: ścieki z Warszawy wpływają do Bałtyku. Sanepid podał wyniki badań wody w Zatoce Gdańskiej