PKP S.A. uruchomiło w Gdańsku i Gdyni pilotażową usługę “Car-sharing PKP Mobility”, która umożliwi pasażerom i mieszkańcom Trójmiasta wypożyczenie samochodu elektrycznego marki Nissan Leaf.

Rezerwacji można dokonać dzięki aplikacji Easyshare po zakupieniu biletu na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM. Samochód można wynająć przy dworcach Gdańsk Główny, Oliwa i Gdynia Główna.

Koszt wynosi po 20 złotych za każdą z pierwszych czterech godzin, a każda kolejne już za 6 złotych. Więcej informacji na temat tej usługi zamieszczono na stronie internetowej systemu.

fot. www.gdansk.pl

Remont trwa

Przy okazji promocji nowej usługi, PKP poinformowało o postępach prac remontowych na dworcu Gdańsk Główny.

fot. www.gdansk.pl

Remont trwa już rok. W tym czasie wykonano już prace rozbiórkowe, palowanie pod nowy tunel, fundamenty pod schody i windę, renowację elewacji wieży, częściową wymianę i renowację więźby dachowej.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: 10-milionowa inwestycja na Jaśkowej Dolinie, na której skorzystają mieszkańcy. Co tam powstanie w przyszłym roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Pomorskie: koronawirus pojawił się w szkołach. Kilka placówek otrzymało pozwolenie na zdalne lub hybrydowe nauczanie

O tym się mówi: Pomorskie: ścieki z Warszawy wpływają do Bałtyku. Sanepid podał wyniki badań wody w Zatoce Gdańskiej