Kilka razy w tygodniu miłośnicy dzielnic i miejsc w Gdańsku organizują darmowe spacery. Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej podkreśla, że ze względu na zainteresowanie spacerami i koniecznością ograniczania na nich liczby osób, spacery te zostają przedłużone. Podkreśla również, że wycieczki z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są dobrą okazją do poznania miasta od innej strony, gdyż oprowadzający z pasją zwracają uwagę na detale architektoniczne, opowiadają także swoje osobiste historie, wspominają o ważnych postaciach z dzielnic. Jak mówi Barbara Sroka – nie ma dwóch takich smych wycieczek.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to entuzjaści dzielnic, znawcy lokalnej historii i dziejów miejsc po których oprowadzają. Oprowadzają po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie, Dolnym Mieście, Biskupiej Górce, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej.

Więcej informacji: Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

Może cię zainteresować także: Trwają zawzięte dyskusje w kwestii usunięcia lekcji religii ze szkół. Jak w końcu będzie

W tym tygodniu także: Jeden z supermarketów został odwiedzony przez bardzo nietypowego klienta. Pracownicy omal nie zemdleli ze strachu. Kim był tajemniczy gość