Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku poinformowała o potwierdzeniu 41 nowych przypadków zakażeń koronawirusem na Pomorzu.

Tym razem najwięcej zachorowań mamy w Gdańsku (10) i powiecie kartuskim (10). Reszta osób mieszka w powicie kościerskim (6), starogardzkim (4), Gdyni (4), powiecie gdańskim (2), wejherowskim (2), chojnickim (1), malborskim (1) oraz tczewskim (1).

Łącznie 25 osób objętych było wcześniej kwarantanną, a cztery nadzorem epidemiologicznym. 7 osób z pow. kartuskiego związanych jest z ogniskiem weselnym” – poinformował w mediach społecznościowych Tomasz Augustyniak.

Z dobrych informacji, powiat kartuski nie znajduje się już w żółtej strefie. Zagrożone są jednak dwa inne. Do strefy ostrzegawczej trafiły dzisiaj powiaty kościerski i starogardzki.

fot. WSSE w Gdańsku

Aktualne statystyki

Od początku pandemii w województwie pomorskim potwierdzono 2705 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało 1120, a zmarło 48 osób.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: Rozpoczął się festiwal Wilno, którego inicjatorem był Paweł Adamowicz. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: nocna akcja strażaków przy Motławie. Do rzeki wpadł mężczyzna. Co się wydarzyło

O tym się mówi: Gdańsk: niespotykana msza żałobna w kościele św. Mikołaja. Odnaleziono pozostałości po dawnych mieszkańcach. Kiedy ponownie trafią do krypty