Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała nowe dane odnośnie pandemii koronawirusa na terenie województwa pomorskiego.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono SARS-CoV-2 u siedemnastu osób, a wyzdrowiało zaledwie sześciu zakażonych.

fot. WSSE w Gdańsku

Wśród nowych zakażeń jest siedem osób mieszkających w Gdańsku, trzy w Gdyni, dwie w powiecie wejherowskim, dwie w puckim, dwie w gdańskim oraz jedna w tczewskim.

„Sześć osób spośród zakażonych było objętych kwarantanną, a 11 nie było w żaden sposób nadzorowanych przez Inspekcję (badanie po wystąpieniu objawów). Wszystkie osoby łączą wakacyjne aktywności” – wyjaśnia pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny.

Sytuacja na Pomorzu

Łącznie od początku pandemii w województwie wykryto już 997 zakażeń COVID-19, a liczba ta wzrasta każdego dnia. Spośród nich, łącznie wyzdrowiało już 689 osób.

fot. WSSE w Gdańsku

Bilans zgonów na razie pozostaje taki sam i wynosi 39. Aktywnych przypadków koronawirusa mamy obecnie 269, z czego hospitalizowanych jest 29 pacjentów.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: miasto też może pochwalić się nawiedzonymi domami i tajemniczymi historiami. Które miejsca warto sprawdzić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: gdzie można dobrze zjeść na Jarmarku św. Dominika. Na miłośników jedzenia czeka kilka stref gastronomicznych

O tym się mówi: Gdańsk: wprowadzono zakaz przewożenia rowerów w autobusach. Jakie są tego przyczyny