Masońska willa

Opuszczona neorenesansowa willa przy ul. Sobótki, w której mieściła się siedziba TVP Gdańsk, od lat jest tematem legend.

Rezydencja miała być miejscem masońskich spotykań, a wzgórze na którym się mieści lokalizacją rytuałów odprawianych przez czarownice kilkaset lat temu.

Zameczek Mormonów

Willę można zobaczyć w gdańskiej Oliwie. Została wybudowana w 1874 roku i pełniła rolę pensji dla dziewcząt. Według legendy, jedna z panien z powodu nieszczęśliwej miłości skoczyła z wieży, a jej duch po dzień dzisiejszy nawiedza to miejsce.

fot. wikipedia.pl

Willa w dzielnicy Aniołki

Zabytkowa willa przy ul. Orzeszkowej 2 w Gdańsku od lat popada w coraz większą ruinę. Rezydencja została wybudowana na początku lat 20. ubiegłego wieku i należała do bogatego żydowskiego kupca Leona Yehuda Leib Astrachana.

Na początku wojny budynek został przejęty przez SS, a potem bezpiekę. Teraz willa przechodzi z rąk do rąk czekając na remont. Według miejskich legend się tego jednak nie doczeka ponieważ jest przeklęta.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: magistrat zachęca mieszkańców do udziału w projekcie teleopieki. Na czym to polega

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: gdzie można dobrze zjeść na Jarmarku św. Dominika. Na miłośników jedzenia czeka kilka stref gastronomicznych

O tym się mówi: Gdańsk: wprowadzono zakaz przewożenia rowerów w autobusach. Jakie są tego przyczyny