Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała, że w ciągu ostatniej doby wykonano na Pomorzu 431 testów w kierunkuSARS-CoV-2.

Ostatecznie w województwie potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, że są to mężczyzna i kobieta w średnim wieku, którzy mieszkają w powiecie bytowskim.

Wiadomo, że obie osoby są w dobrym stanie zdrowia. Kobieta była już objęta nadzorem epidemiologicznym przez służby, a mężczyzna kwarantanną związaną z ogniskiem koronawirusa wykrytym w Jednostce Wojskowej w powiecie puckim.

Sytuacja na Pomorzu

Łącznie w województwie pomorskim od marca zachorowało 713 osób, z czego wyleczono 592. Bilans zgonów pozostaje dalej niezmienny. Z powodu COVID-19 zmarło 38 pacjentów.

fot. WSSE Gdańsk

fot. WSSE Gdańsk

Koronawirus w Polsce

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wczoraj potwierdzono 299 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 i śmierci kolejnych 5 pacjentów.

Łącznie od marca zachorowało już 38 190 osób. Z kolei zmarło 1576 chorych.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: wybory prezydenckie 2020. Wiadomo już jak zagłosowali mieszkańcy i turyści przebywający w Gdańsku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Warto zobaczyć piękne widoki nad polskim morzem. Takie zachody można zaobserwować tylko na Pomorzu [ZDJĘCIA]

O tym się mówi: Gdańsk: posiłek na tarasie z widokiem na morze i miasto. W tych lokalach możesz cieszyć się krajobrazem i daniami