Jak podaje portal „Trójmiasto.pl”, w Gdańsku – podobnie jak w całym Trójmieście – można znaleźć wiele lokali, których tarasy gwarantują przepiękne widoki, a kuchnia wyśmienite dania. Gdzie warto się wybrać?

Tarasy jak w niebie

Tarasy restauracji Niebo mieszczące się na dachu Manhattanu, gwarantują niebiańską atmosferę. Można skorzystać z bardziej kameralnego tarasu, dającego większą dyskrecję, jak i tarasu przestronnego z zacienieniami. W przypadku deszczowej lub chłodnej pogody można się cieszyć posiłkiem w sali restauracyjnej, której znaczna część znajduje się pod szklanym sufitem. Jest tu dużo roślinność, co pozwala poczuć się niczym w wiszących ogrodach.

trojmiasto.pl

Restauracja serwuje posiłki o każdej porze dnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tej niezwykłej scenerii zjeść śniadanie, wypić popołudniową kawę lub zjeść lunch, a wieczorem spotkać się na kolacji z ukochaną osobą lub przyjaciółmi.

Z widokiem na

Na dachu Forum Gdańsk znajduje się koktajl bar Jungla. Z tarasów restauracji widać Bramę Wyżynną, a także dachy Głównego Miasta. Klimat, w jakim został utrzymany pozwala poczuć się jak na egzotycznych wakacjach, nie tylko dzięki wystrojowi pełnemu roślin, ale także orientalnej kuchni.

JUNGLA Cocktails & Food

Widok na Wyspę Spichrzów oraz przystań jachtową zapewnia taras restauracji Cała Naprzód, która znajduje się na 4 piętrze Ośrodka Kultury Morskiej. Serwuje się tu kuchnię nadmorską, co oznacza, że zjemy tu m.in. bałtyckiego łososia i kaszubskie śledzie. Panorama miasta zachwyci nie tylko turystów, ale i osoby mieszkające na co dzień w Gdańsku.

calanaprzod.pl

A jakie wy, polecilibyście restauracje w Gdańsku z niesamowitym widokiem?

To też może cię zainteresować: Gdańsk: kto zostanie nowym metropolitą gdańskim i zastąpi arcypiskupa Głódzia? To najczęściej pojawiające się nazwiska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW publikuje kolejne ostrzeżenie. Poważny alert dotyczy sporej części Polski

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków. Chodzi o jedno z obostrzeń