W Gdańsku otwarto już wszystkie kąpieliska, a sezon kąpielowy rozpoczął się już na dobre. Od środy 1 lipca 2020 działają już kąpieliska w Jelitkowie oraz Świbnie.

Zwiększono też liczbę ratowników na plażach, którzy mają pilnować bezpieczeństwa.

„Łącznie w trakcie szczytu sezonu, ratownicy będą strzegli bezpieczeństwa na odcinku 1400 mb linii brzegowej. Wszystkie kąpieliska będą funkcjonować przez 7 dni w tygodniu w godzinach 9:30-17:30. Codzienną obsadę ratowniczą zapewniać będzie około 70 osób” – zapewnia rzecznik GOS.

Bezpiecznie w Sopocie i Gdyni

Od dzisiaj na plażę w Sopocie wracają też rattanowe kosze dla wypoczywających. W sumie w ciągu najbliższych tygodni ma się ich pojawić 50. Kosze będą wypożyczane na razie przy wejściu na plażę nr 23.

W Sopocie otwarto już wszystkie kąpieliska. Bezpieczeństwa będzie pilnować 27 ratowników oraz dwie grupy interwencyjne.

Bezpiecznie jest także w Gdyni. Ratownicy, których na gdyńskich plażach jest 38 zostali wyposażeni w środki ochrony, np. maseczki, przyłbice i skafandry biologiczne.

Trzeba jednak uważać na sinice, które zaatakowały plaże w Sopocie i Gdyni.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo

Ratownicy i władze miast przypominają, że na plażach obowiązuje zasada dystansu społecznego. Na każdego powinny przypadać 4 m kw., a od innych osób odległość 2 metrów.

fot. kapieliskagdansk.pl

Korzystać można jedynie z własnego sprzętu turystycznego i przyborów toaletowych. Na plaży nie trzeba mieć maseczki, ale podczas kichania lub kaszlu należy zakrywać twarz.

Przypomnij sobie o: Wprowadzono wyczekiwaną zmianę. W Gdańsku działa już nowe połączenie tramwajowe

Jak informował portal Życie Gdańsk: Znowu przedłużono śledztwo w sprawie Pawła Adamowicza. Biegli muszą przeprowadzić dodatkowe badania

Portal Życie pisał również o: Jedna z aptek miała pobierać i udostępniać dane pacjentów. Ministerstwo Zdrowia zawiadomiło służby